0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49

Ürdün Turu (Konaklamalı)

Ürdün Turu (Konaklamalı)

Program

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Ürdün Kraliyet Havayolları Amman’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Amman' a varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Önceleri Umman Krallığı’nın (Ammon Kingdom) en önemli şehri Rabbath-Ammon olarak ve daha sonra da Philadelphia olarak anılan Ürdün’ün modern başkenti Amman, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış durumdadır. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehri gezdikten sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme Amman’daki otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından; dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Jerash Turu. Ekstra Tur: Jerash | 70 Dolar Yapacağımız ekstra gezimizde göreceğimiz yerler arasında Eski Roma kalıntılarının yer aldığı Jerash yer alıyor. Keyifle yapacağımız gezimizde Roma döneminin en görkemli zamanlarına geri döneceğiz.

Sabah kahvaltısı ardından Amman’ a hareket ediyoruz. Ekstra olarak yol üzerinde yapılacak Nebo Dağı ve Madaba Turu. Turumuzdan sonra Ölü Deniz’e varış ve odalarımıza yerleşme denizin tadını çıkarabilmek adına serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. Madaba & Nebo Dağı Turu: 40 USD

Sabah kahvaltısının ardından Ölü Deniz’in tadını çıkarabilmek adına serbest zaman. Deniz seviyesinden 420 m. aşağıda olan ve dünyanın 2. en tuzlu suyu olma özelliğini taşıyan Lut Gölü olarak da bilinen Ölü Deniz iyileştirici özelliği ile ünlü çamurun tadını da çıkarabilirsiniz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan (2 Gün) Petra Antik Kent gezisine katılabilirler. Geceleme Petra’da ki otelimizde. Ekstra Tur: Petra Antik Kenti | 130 Dolar Dünya’nın en önemli antik kentlerinden olan Petra; Yunanca taş anlamına gelmektedir. Petra, günümüz Suriye ve Suudi Arabistan toprakları içinde Fırat Nehri’nden Kızıldeniz’e kadar, dönemleri için oldukça geniş bir coğrafyada yaşayan Güney Ürdünlü bir Arap topluluğu olan Nebati halkının şehirlerinden en önemlisidir. “Taş” manasının hakkını vererek vadinin ortasında, saklı yolların ardına, kayaların içine yukarıdan aşağıya doğru oyma yöntemi ile kazıyarak inşa ettikleri, yeni yeni ancak 1800’lü yıllarda keşfettiğimiz bu kayıp kenti keşfederken günümüze geçmişin mistik rüzgarı eşlik edecek.

Sabah kahvaltısı ardından Petra turumuza katılan misafirlerimizle Antik Kenti keşfetmeye devam ediyoruz. Tur bitimi serbest zaman ve geceleme otelimizde

Sabah kahvaltımızın ardından Akabe’ye hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yol üzerinde gerçekleşecek Wadi Rum turuna katılabilirler. Tur bitimi Akabe’ye yolumuza devam ediyoruz. Varışımızda Akabe şehir turumuzu yapıyoruz. Geceleme Akebe’de otelimizde. Extra Tur: Wadi Rum 80 Dolar Akabe’nin kuzey doğusunda bir çöl olan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR ve DOĞA MİRASI listesinde yer alan Wadi Rum’da (Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde “Red Planet” isimli filmde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir). Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan demiryolları da görülecektir. Wadi Rum’da Hz.Salih peygamberin Semud halkının; antik dönem kaya yazılarının da bulunduğu kayalar görülecek, çöl arazisine uygun araçlar ile kızıl kum tepeleri arasında molalar vererek gezeceğiz. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta ünlü Ingiliz casusu T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in izlediği güzergah üzerinde bulunan vadi; genişliği engelebi coğrafyası ve kumla kaplı tepeleriyle oldukça ilginizi çekecektir. Büyüleyici manzarası, bedevi çadırları, çöl yaşamı ve çöl yerlileri ile tanışma, görüşme imkanımız olacak

Sabah kahvaltısı ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Akabe havalimanına hareket Ürdün Kraliyet Havayolları tarifeli seferi ile Amman Havalimanı’na uçuşumuz gerçekleşiyor. Kısa bir beklemenin ardından yine Ürdün Kraliyet Havayolları tarifeli seferi İstanbul’a uçuyoruz. Varışımızın ardından turumuzun ve Anı Tur hizmetlerinin sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Ürdün Kraliyet Havayolları ile İstanbul- Amman/ Akabe-Amman- İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti • 7 Gece oda- kahvaltı konaklama • Ölü Deniz’de otelde alınacak 2 akşam yemeği. • Amman- Akabe şehir turları • Türkçe rehberlik • Şehirlerarası transferler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL ) • Ekstra turlar, • Seyahat Sigortası • Kişisel harcamalar

Önemli

Anıtur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREKturu satın almıştır.

Telefon : 0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49

Faks : 0 (312) 427 48 49

Cinnah Caddesi No : 31/B11 Çankaya / Ankara

Copyright © 2016 EFC Organizasyon Tanıtım Turizm ve Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakkları saklıdır. | İnternet sitemizdeki görseller lisanslıdır.
Design By Cogen®, , ,