0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49

Hindistan Altın Üçgen Turu (Konaklamalı)

Hindistan Altın Üçgen Turu (Konaklamalı)

Program

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Havayolları kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Havayolları ile Dubai’ye hareket.Varışımızın ardından bekleme ve sonrasında Emirates Havayolları Delhi’ye hareket.

10.55-de Delhi’ye varışımızın ardından Jaipura hareket ( 235 Km ) ardından Jaipur şehir turu yapıyoruz. Şehir gezimize, City Palace ve Jantar Mantar ile devam ediyoruz. Şehir turunun ardından Jaipur'un yerel pazarında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur'daki otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından Renklerin Festivali (Holi Fest) için otelden ayrılıyoruz. Havaların ısınması, çiçeklerin açması, baharın gelişinin habercisi olan Renklerin Festivalinde Hint halkının rengarenk toprak boyaları önce yüzlerine sürüyor sonra da birbirlerine boya atıyorlar. İnsanların üzerine dökülen, etrafa saçılan boyalar baharın gelişini müjdeliyor. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Sabah kahvaltısının ardından Agra’ya hareket. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuk ardından Agra’ya 40 km kala yol üzerinde, İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu anısına yaptırdığı, sarayları, camileri ve kaleleri ile yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerle terkedilen çöl şehir Fatehpur Sikri gezildikten sonra yola devam ederek Agra’ya varış. Otele transfer ve odalara yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman.Geceleme otelinizde.

Sabah kahvaltısının ardından 1565 yılında Akbar tarafından başlatılan ve 3 Moğol imparatoru tarafından inşa ettirilen Agra Fort kalesi ziyaretinde, Şah Cihan tarafından yaptırılmış İnci Camii, Akbar tarafından yaptırılan ve eşleri tarafından kullanılan Jihangir Sarayı, Şah Cihan tarafından yaptırılan, üç tarafında kraliyet hareminin bulunduğu Khas Mahal,giyim odası ve hamamların bulunduğu Sheesh Mahall, Şah Cihan’ın halkı kabul ettiği alan, önemli konukların ağırlandığı Diwan-ı Khas ve Taj Mahal’in en iyi göründüğü yer olan Musamman Burj görülecek yerler arasındadır. Ardından ardından dünyaca ünlü Taj Mahal ziyareti için hareket. 1630 yılında Şah Cihan tarafından, 14.çocuğunu doğururken ölen eşi Mumtaz Mahal için,ölümünden sonra kalanları kutsallaştırmak amacıyla yaptırmaya başladığı ve 22 yılda yaklaşık 20.000 işçi ile tamamlanan, dünyanın 7. modern harikası, beyaz mermerin eşsiz şiiri Taj Mahal’i ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Delhi’ye hareket ve geceleme otelimizde.

Sabah kalvaltısının ardından eski Delhi şehir turu için ilk durağımız Mahatma Gandhi anıtı, Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan ve etrafında 9 metre derinliğinde hendekler bulunan Red Fort (Kırmızı Kale), yine Şah Cihan tarafından yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi (Jama Masjid) görülecek yerler arasındadır. Tur sırasında yerel pazarda alışveriş için serbest zaman verilecektir ardından Yeni Delhi şehir turu için hareket. Karmaşıklığı ve çekiciliği ile büyüleyici Yeni Delhi gezisinde 12. yy’da Kutbettin Aybek tarafından yaptırılmış Hindistan’ın en yüksek taş kulesi Qutub Minar, Birinci Dünya Savaşı Anıtı olan India Gate, Başkanlık sarayı, Parlamento ve Hükümet Binaları gördükten sonra ikinci Moğol imparatoru Humayun’un Hindu-İran stili Taj Mahal benzeri anıt mezarı ziyareti ardından otele transfer. Geceleme otelinizde.

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer pasaport ve bagaj işlemlerimizden sonra ve Emirates Havayolları EK 0511 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 10.35 de Dubai’ye hareket ediyoruz. 12.55’de Dubai’ye varış ve uçak değişikliğinin ardından Saat 14.35 Emirates Havayollarının EK 0121 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul'a hareket. Saat 18.35’de İstanbul'a varış. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Emirates Havayolları ile İstanbul - Dubai - Delhi - Dubai - İstanbul parkurunda uçak bileti • Havalimanı vergileri • 5* otellerde yarım pansiyon konaklamalar • Alan/otel/alan transferleri • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri • Degri,Agra,Jaipur panoramik şehir turları • Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Seyahat sağlık sigortası (25 EURO) • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları • Vize Ücreti ( 80 EURO ) • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL) • Müze ve ören yerleri girişleri ( Misafir tarafından Hindistan’da ödenir ) • Rehber ve şoför tipleri

Önemli

Anıtur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREKturu satın almıştır. BU TUR İÇİN YOLCULARIMIZIN HİNDİSTAN VİZESİ ALMALARI GEREKMEKTEDİR. VİZE BAŞVURUSU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT İLE ACENTAMIZDAN TEMİN EDEBİLECEĞİNİZ, VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER GEREKMEKTEDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT TAŞIMALARI YETERLİDİR. VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE’DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ. VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

Telefon : 0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49

Faks : 0 (312) 427 48 49

Cinnah Caddesi No : 31/B11 Çankaya / Ankara

Copyright © 2016 EFC Organizasyon Tanıtım Turizm ve Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakkları saklıdır. | İnternet sitemizdeki görseller lisanslıdır.
Design By Cogen®, , ,