0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49

Grand Ukrayna Turu (Konaklamalı)

Grand Ukrayna Turu (Konaklamalı)

Program

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından 45 Dakikalık keyifli yolculuğumuzun ardından varışımıza istinaden bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik şehir turuna başlıyoruz. Bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu Odessa’da Ruslar, 1700’lerin sonlarında şehrin hakimiyetini ele geçirmişlerdi ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Ayrıca, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanı sıra, eşsiz barok mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı sokaklarında ya da renkli plaj partilerinde gecenin tadını çıkartabilirler. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turu (50 Euro). Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orjinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustosyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler.(50 Euro) 1899 Yılında Odessa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Gününüzü Odessa’nın renkli plajlarında partiler eşliğinde ve masmavi denizinde geçirebilir, beach club’larında eğlenebilir veya şehrin şirin kafe ve restoranlarında gününüzü değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından Ukrayna’nın başkenti ve en tarihi şehri olan Kiev’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde, tüm dünyadaki yahudilerin ziyaretleri sonrası Hacı mertebesine ulaştıkları, 2. Dünya Savaşında toplu katliamların yapıldığı Uman şehrinde kısa bir tur yapıp, dinlenmek için mola veriyoruz. Sonrasında Kiev yolculuğumuza devam edip şehre varışımızı takiben şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını, Kiev’in uyumayan sokaklarına ev sahipliği yapan Khreshchatyk Caddesini, Aya Sofya Meydanı’nı, Tüm Ukraynalılar tarafından Kutsal sayılan Vatan Ana ve Lybid Heykellerini göreceğiz. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi turuna katılabilirler. (35 Eur) Kiev’deki 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımlardan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Peçerskaya Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi Turu için hareket. (45 Euro) 11. Yüzyıldan günümüze özenle korunmuş Pecerskaya Lavra Manastırı, içinde 18 kiliseyi barındırmaktadır ve ayrıca UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Mikro Minyatür müzesinde ise ancak Mikroskop yardımı ile görebileceğiniz eserler sizi büyük şaşkınlık içerisinde bırakacak. Çoğu Guinness Rekorlar Kitabına giren bu eserleri bırakıp müzeden çıkmak pek kolay olmayacak. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kültür ve Alışveriş Turu’na katılabilir (30 Euro). Turumuz esnasında Kiev’in tarihi sokaklarını, mahallelerini ve metro hattını gezeceğiz. Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki istasyon olan Arsenalna 105.5 metre derinlikte yer almaktadır. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda Alışveriş imkanı bulacağız. Dnepre Nehrinin manzarası, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek, Dinyeper Nehri’nde tekne turuna katılabilirler. (45 Euro) Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu şampanya ve kokteyl eşliğinde atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından, aslanlar şehri Lviv’e doğru yola çıkıyoruz. Lviv şehrine varıyor ve güne antik şehir turuyla devam ediyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı eşsiz meydan ve caddeleri ile UNESCO Dünya Miras Listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Görkemli Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek sınırsız vodka ikramlı Ukrayna Gecesi Turu’na katılabilirler.(60 eur) Gecede Ukrayna yerel halk müzikleri eşliğinde Ukrayna mutfağının leziz yemeklerinden tatma imkanı bulacağız. Yemek sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eczacılık müzesi, Çikolata Fabrikası ve Arsenal turuna (30 Eur) katılabilirler. Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, çikolataları dünyaca ünlü olan Lviv’de çikolataların üretiminin ziyaretçilere gösterildiği Çikolata Fabrikası’nı ve Lviv’de yüzlerce yıl boyunca farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ve şehrin keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini, rehberlerimiz eşliğinde keşfedip bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Ukrayna kültürünü keşfetmeye devam edebilir dileyen misafirlerimiz ise eğlenceye Lviv’in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirler. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından dönüş yolculuğu için havalimanına transfer. Bagaj ve check – in işlemlerimizin ardından Bora Jet uçuşu ile Istanbul’a hareket. Turumuzun sonu. Eve hoşgeldiniz!

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• BoraJet Havayolları ile IST – ODS – LWO - IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar, • Havalimanı vergileri, • 7 gece oda + kahvaltı konaklama, • Odessa, Kiev, Lviv, Uman’da yapılacak olan şehir tanıtım turları, • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri, • Tüm şehirlerarası transferler, • Otel vergileri, • Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kaza ve Sağlık Sigortası • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL • Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar • Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

Önemli

Anıtur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREKturu satın almıştır.

Telefon : 0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49

Faks : 0 (312) 427 48 49

Cinnah Caddesi No : 31/B11 Çankaya / Ankara

Copyright © 2016 EFC Organizasyon Tanıtım Turizm ve Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakkları saklıdır. | İnternet sitemizdeki görseller lisanslıdır.
Design By Cogen®, , ,